Łukasz Lonka zdeklasował rywali na MotoIronMan Radom 2015 !

Łukasz Lonka zdeklasował rywali na MotoIronMan Radom 2015 !

W miniony weekend na radomskim torze offroadowym gościliśmy 50-ciu zawodników, którzy podjęli wyzwanie MotoIronMan Radom 2015. Do startu stanęli ramię w ramię amatorzy i profesjonalni riderzy, którzy dali fascynujący popis siły fizycznej i siły charakteru.

Triathlon motocyklowy wymaga od zawodników doskonałego przygotowania kondycyjnego i umiejętnego rozłożenia sił na poszczególne etapy. Najlepiej przygotowany okazał się zwycięzca najwyższej kategorii EXTREME MAX – Łukasz Lonka z Człuchowskiego AutoMotoKlubu, który z dużą przewagą czasową nad pozostałymi zawodnikami przekroczył linię mety. Za Lonką na mecie zjawili się kolejno zawodnicy KM CROSS Lublin Łukasz Kędzierski i Karol Kędzierski.

Z wielką radością obserwowaliśmy zmagania przesympatycznej zawodniczki – Agnieszki Smolińskiej z Włodawskiego Motorowego Klubu Sportowego , która po kontuzji w wielkim stylu wróciła na tor i wygrała MotoIronMan Radom 2015 w kategorii EXTREME KOBIET. Za Agnieszką na miejscu drugim uplasowała się Ola Kowalik z Mks Nekla, a na trzecim tegoroczna debiutantka Justyna Majcher z Radomskiego Towarzystwa Motocyklowego.

Zwycięzcy pozostałych klas:

Extreme – Roman Gwiazda – Motoclub Obornik

Extreme Junior 125: Wojciech Kucharczyk Automobilklub Gorzowski

Extreme Junior 85:Remigiusz Rutka

Extreme Master: ks.Marian Augustyn

Extreme Master Plus – Tadeusz Czerwiński

MotoIronMan Radom 2015 dostarczył wszystkim niesamowitych emocji. Dzięki uprzejmości Rafała Sonika mogliśmy obejrzeć quada, którym Rafał wygrał Rajd Dakar. Zawodnicy zafundowali nam potężną dawkę adrenaliny i sportowej rywalizacji, pogoda dopisała, kibice nie zawiedli, nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Was na przyszłoroczną edycję MotoIronMan Radom 2016.

Dziękujemy za każde dobre słowo, które usłyszeliśmy od kibiców i zawodników,to dzięki Wam wspaniała atmosfera towarzyszy nam co roku.Dziękujemy naszym sponsorom i darczyńcom, bez których organizacja zawodów nie byłaby możliwa.

 

Do zobaczenia na MotoIronMan Radom 2016 !

 

Ryszard Augustyn

Radomskie Towarzystwo Motocyklowe

DSC_0424 DSC_0298 DSC_0242 DSC_0196 DSC_0163 DSC_0104